Her Perşembe Bir Etkinlik

  Halkımızın kütüphane ile ilişkilerini artırmak, çocuk ve yetişkinlerin okuma -araştırma alışkanlığını geliştirmek ve toplumun kültürel / sosyal kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla 2016 yılı için bir dizi etkinlik planlanmıştır.

      

       Kütüphanede çocuklar etkinlik yaparken sosyalleşir, paylaşmayı, işbirliği yapmayı, sabretmeyi ve kendilerini kontrol edebilme becerilerini geliştirirler. Etkinlik yapmak sadece çocuğu meşgul etmez, ince motor becerilerini, kavram bilgisini, sözel, , düşünme ve bilimsel bilgilerini geliştirirler. Çocuklar satın alacakları oyuncaklar olmadan da eğlenebileceklerini,  bir şeyler yaratabileceklerini keşfederler. (çoraptan kardan adam yapmak gibi)

       

       Artık günümüzde kütüphaneler sadece kitap okunan, ders çalışılan yerler değildir. Her türlü kültür ve sosyal etkinliklere, iş birliğine açık mekânlardır.

      

       Çocukların ve ailelerin sosyalleşmesi, kitap okuma ve kütüphane kullanma alışkanlığının kazandırması yanında   “BİLİNÇLİ OL ! DOĞAYI KORU, İŞTE SANA MUCİZENİN YOLU… “ sloganıyla yola çıktık.

      

       Temiz bir toplum için atık malzemeleri değerlendirip, çocuklara da “atık malzeme yoktur” düşüncesini de yerleştirmeye çalışıyoruz.

      

      İlk etkinliğimize 6- 7 kişi ile başlamıştık. Sayı her hafta artıyor. Son etkinliğimize 45 çocuk 15 yetişkin olmak 60 kişi katıldı. Artık herkes biliyor ki her Perşembe saat 15.30 da kütüphanede katılabilecekleri bir etkinlik var.

      

          2016 yılında başlayan ''Her Perşembe Bir Etkinlik “ projemiz için ailelerden ve çocuklardan olumlu geri bildirimler aldık. Perşembe günleri diğer günlere nazaran ödünç verilen kitap sayısında da artış oluyor. 

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap
 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 
 

Facebook 

Mesai Gün ve Saatleri
 
 

Hafta İçi :Çocuk Bölümü 9.00-18.00
Hafta İçi :Yetişkin Ödünç Verme
 9.00-18.00

 Cumartesi:Çocuk Bölümü –Yetişkin Ödünç Verme 10.00/18:00

1 ve 2. Kat Yetişkin Okuma Salonu :24 Saat 


 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 548 kez gösterilmiştir.