16 Nisan 2016 Konferans Prof. Dr. Bülent YILMAZ

 

KONFERANS

“EĞİTİM BAŞARISINDA OKUMA KÜLTÜRÜ VE KÜTÜPHANENİN ROLÜ “

“OKUMA ALIŞKANLIĞININ SINAV BAŞARISINA ETKİSİ”

TARİH:16 NİSAN 2016 CUMARTESİ
SAAT:14.00
YER: KIRIKKALE İL HALK KÜTÜPHANESİ

Prof. Dr. Bülent Yılmaz

 1963 Akhisar doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültenin Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora yaptı. 1998 yılında Yrd. Doçent, 2000 yılında Doçent ve 2005 yılında üniversitenin en genç profesörlerinden biri oldu.

 

Yayımlanmış 5 kitabı ve 200’e yakın makalesi bulunmaktadır. Bazı bilimsel çalışmaları İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Çince’ye çevrilmiştir. Çeşitli bilimsel dergilerin hakem kurulu üyesidir. Ulusal ve Avrupa Birliği kapsamında uluslararası proje ve araştırmalar yürütmüştür. Halen 2 AB Projesinin Türkiye sorumlusudur. ABD, İngiltere, Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Avusturya, Macaristan, Polonya, Yunanistan, Kıbrıs, Portekiz, Lüksemburg, Moldova, İsrail ve Ürdün gibi ülkelere bilimsel amaçlı ziyaretler gerçekleştirmiştir.

 

Halen, Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Başkanı ve öğretim üyesi olan Prof. Dr. Yılmaz, kültür, iletişim, etik, sosyoloji, Anadolu uygarlıkları, bilgi toplumu, bilgi politikası ve okuma alışkanlığı konularında araştırmalarını sürdürmektedir.

 

       

           

 

  

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap
 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 
 

Facebook 

Mesai Gün ve Saatleri
 
 

Hafta İçi :Çocuk Bölümü 9.00-18.00
Hafta İçi :Yetişkin Ödünç Verme
 9.00-18.00

 Cumartesi:Çocuk Bölümü –Yetişkin Ödünç Verme 10.00/18:00

1 ve 2. Kat Yetişkin Okuma Salonu :24 Saat 


 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 913 kez gösterilmiştir.