Neredeyim : Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

 
 
 
 
 
 

 

 

Danışma  Hizmeti

Kütüphane kullanıcılarının bilgi gereksinimlerini karşılayan hizmettir. Ansiklopediler, sözlükler, yıllıklar, mesleki kitaplar ve her türden araştırmaya yönelik yayınların yer aldığı yetişkinlere hizmet veren, müracaat bölümünde mevcut kaynaklar doğrultusunda her türlü sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

 
 
 
 

 

 

Ödünç Kitap Verme Hizmeti

        Kütüphane materyallerinin belirli bir süreyle kütüphane dışında yararlanılmak üzere ödünç verilmesi hizmetidir. Roman, hikâye, şiir, kişisel gelişim, sosyoloji, psikoloji, din ve tarih konusundaki kaynaklardan dilediğiniz seçimi yaparak, üye olmak kaydıyla iki hafta süreyle ödünç alabilirsiniz.

 
   
 

  

 

Konuşan Kitaplık

        Kütüphane Hizmetinden sağlıklı vatandaşlarımızın yanında, görme engellilerin de yararlanması için konuşan kitap denilen cd, kaset gibi materyallerin kütüphane içinde ya da ödünç verilerek yapılan hizmettir. İnternete bağlı görme engelliler için 4 adet bilgisayar, kitap okuma makinesi bulunmaktadır.

 

 
 

  

Çocuklara Verilen Hizmetler

        Okul Öncesi ve Çocuk bölümünde 04-16 yaş arası okuyucularımıza hizmet verilmektedir. Kitaplarımız açık raf sisteminde okuyucu hizmetlerine sunulmaktadır. Bölüm içerisinde ödünç verme servisi, genel koleksiyon, müracaat eserleri ve okul öncesi okuyucular için oluşturulan masal okuma ve oyun köşemiz bulunmaktadır.

 

 

 

  

Gezici Kütüphane Hizmeti

        Merkez kütüphanemize uzak semtlere ve kasabalara belirlenen duraklarda hizmet götürmektedir. Bunlar: Karaahmetli, Sanayi, Çullu, Yahşihan TOKİ Blokları, Yahşihan Yenişehir, Etiler, Irmak, Hacılar, Aşağı Mahmutlar, Kimeski, Gündoğdu, Kaletepe, Yukarı Mahmutlar'dır.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

  

İnternet Hizmeti

        İnternet salonundan yararlanmak için üye olunması yeterlidir. Salon ücretsiz olup kablosuz internet mevcuttur. Araştırma ve iletişim amaçlı kullanılmaktadır.

 

 

 

 

Geçici Derme Hizmeti

       Cezaevi, huzurevi vb. özel toplulukların bulunduğu yerlere ve kuruluşlara belli aralıklarla geçici derme hizmeti götürülür. 

 

 

 

 

 

 

Eğitici Kültürel Etkinlikler

       Kütüphaneye ilgiyi arttırmak, halkı kütüphaneden yararlanmaya yönlendirmek, kütüphaneyi bir kültür odağı olarak görmelerini sağlamak amacıyla kitap tanıtma, imza günleri, sergiler, kurslar, konferans ve paneller düzenlemektedir.

 

 

 

 

 

 

    

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap
 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 
 

Facebook 

Mesai Gün ve Saatleri
 
 

Hafta İçi :Çocuk Bölümü 9.00-18.00
Hafta İçi :Yetişkin Ödünç Verme
 9.00-18.00

 Cumartesi:Çocuk Bölümü –Yetişkin Ödünç Verme 10.00/18:00

1 ve 2. Kat Yetişkin Okuma Salonu :24 Saat 


 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 4881 kez gösterilmiştir.